Jedno tričko, co změní jeden dětský svět.

Svět umělců v 16 dětských domovech

Děti z šestnácti dětských domovů namalovaly obrázky, které ozdobí biobavlněná trička. Budou jen jejich. Děti se samy zapojily do tvorby a výroby originálního dárku jen pro ně samotné.

Získají jen jedno tričko. Neobyčejné tričko, takové nikdo jiný nemá. Je plné emocí, přání a vzpomínek. Je to tričko s potiskem jejich vlastní rukou malovaným obrázkem. V tričku je ještě něco navíc: pozornost a pocit, že i na nich světu záleží.

Chci dětem darovat pozornost

Mapa České republiky

Tady jsou. 16 dětských domovů na mapě České republiky.

1 Dětský domov Aš 2 DD Cheb a Horní Slavkov 3 ❤ DD Čtyřlístek 4 ❤ DD Krupka 5 DD Duchcov 6 ❤ DD Solenice 7 ❤ DD Země dětí 8 ❤ DD Radenín 9 SDD Holeje 10 ❤ DD v Potštejně 11 ❤ DD Brno – Jílová 12 DD ve Vřesovicích 13 DD Uherský Ostroh 14 ❤ DD Zlín 15 DD ❤ Valašské Meziříčí 16 DD v Zašové

❤ Tady už jsme radost rozdali a trička děti s hrdostí nosí.

V dětských domovech jsou nadšení

„Nečekal jsem, že bude reakce dětí na Váš projekt tak pozitivní. Ještě jednou Vám moc děkuji za skvělý nápad a možnost rozvíjet dětskou výtvarnou fantazii. Jsem rád, že jsem se do tohoto projektu se svými dětmi mohl zapojit,“ dodává Radek Bartoň, vychovatel dětského domova Krupka.

„Moc a moc děkuji za Vaši vstřícnost i milá slova. Už se moc těšíme na krásná trička. Děkujeme za hezkou příležitost, je to dobrý nápad,“ říká Ludmila Chludová, vychovatelka v dětském domově ve Zlíně.

„Moc děkujeme za možnost zúčastnit se vašeho projektu, je to opravdu krásný nápad. Děkujeme všem, kteří se podílejí na této akci, nám i dětem se moc líbí,“ dodává Miriana Matyášová, hlavní vychovatelka dětského domova v Aši.

„Tento způsob zajištění vánočního dárku je podmíněn vlastní aktivitou každého dítěte, což je z mého pohledu rozšířením o rozměr spoluúčasti a v duchu pravidla něco za něco si může každý sám sobě udělat radost, přesně tím, co chce a kolik energie do činnosti vloží,“ vysvětluje Kamil Rosa, ředitel dětského domova Radenín.

Tričko, které se nosí s hrdostí

Představte si, že dítě z dětského domova má tvář. Je to holčička s culíkem nebo kluk s ofinou, která padá do očí. Maluje. Tvoří. A co se děje s jeho malůvkou? Chvíli se možná ohřeje na nástěnce a pak mizí přinejlepším do papírových desek. Nebo zůstane na tričku! Na dětské tváři září úsměv. To je paráda, nemyslíte?

Příspěvek na jedno tričko je 400 korun.
Sami to nezvládneme, ale s vámi ano.

Chci koupit tričko

Pošlete i vy hrdost do dětských domovů?

Děkujeme vám všem, díky nimž se trička vyrábí

Jardovi K., Petrovi H., Janě Ch. za Kolorky, Zdeňkovi H., Adéle H., Martině Z., Monice K., Lukasovi Z., Zuzaně M., Jitce N., Honzovi Š., Kateřině Š., Evě K., Lence N., Lence V. za VejnyWood, Lee V., Ludvíkovi H., Zdeňce a Jindřichovi H. z Finovo, Tomášovi K., Kristýně S., Markétě Ch., Emě a Vincentovi M., Terce K., Yvoně P., Navrátilům, Veronice Č., Veronice V., Kateřině Š., Kamile J., Dušanovi K., Lence B., Carlosovi, Zdeňkovi D., Martě K., Biopekárně Zemanka, Ivaně P., Lucii Z., Haně H., Kateřině U., Lucii K., Hance H., Lubice G., Samuelovi M., Denise B., Petře a Honzovi K., Elišce S., Kateřině B., Kristýně M., Katce K., Žanetě a Honzovi K., Zuzce R., Jardovi H., Blance M., Petře S., Evě S., Elišce R., Monice F., Lucii P., Květoslavě H., Standovi T., Adéle R., Vladimíře H., Kláře M., Petře V., Fífovi F., Haně N., Janě B., Romaně S., George K. z Lavaris, Marii M., Daně M., Kláře H., Renatě K., Šárce M. K., Hance R., Šárce Č., Borisovi Š., Péťovi L., Adélce L., bistru Jdem tam, Nině D., Honzovi V., Lucce V., Mie V., Amálce V., Haničce V., Vladimírovi K., Honzovi N. z Vitalvibe, Martinovi H., Martině N., Denisovi R., Martině N., Lukášovi M., Renče N., Pavlovi T., Katce M., Pétě S., Mojmírovi H., Světlaně K., Alešovi Z., Martě C., Kateřině R., Lidce Ch., Kateřině F., Táně D., Kateřině M., Bohumírovi V., Markétě S., Olze V., Jiřímu K., Ivetě M., Mirianě M., Bohuslavě S., Dagmaře K., Jitce Ch., Kateřině S., Mileně K., Simoně L., Radkovi B., Pavle Š., Kamilovi R., Janě P., Honzovi V., Vojtovi P., Tomášovi K. z Brilo Team, Davidovi Ž. z DT Poly, Stanislavě B., Veronice M.

poděkování

Poděkování. Pro každého z vás. Od nás. Za děti.

 

 

Hezké zprávy jen pro vás

Jednou za měsíc vám pošleme pár řádků s ekologickými tipy a nápady na kreativní tvoření. A žádný strach. K osobním údajům se chováme stejně šetrně jako k přírodě. Přesvědčte se.

Oblečte se do biobavlněné krásy

Malůvky (nejen) na tričko

Se štětcem a tužkou je svět hnedle veselejší. Proto vám obrázek vašeho malého Michelangela vytiskneme na tričko. I se vší pýchou.

Miminkovské kolekce

Dupačky, bodýčka, slintáčky a vůbec celé kolekce biobavlněných oblečků pro vaše malé pomalovali svými motivy čeští umělci.

Přání, co se nezapráší

Vezměte papír, rozvlňte tužku a vytvořte přání, jaké se za peníze nekoupí. Vytištěné na tričku zahřeje tam, kde má. Přímo u srdce.