Máme takový úmysl

Dělat něco hezkého a smysluplného. Ohleduplného k přírodě a prostředí, ve kterém nám planeta umožňuje žít. Podporujícího lidskou – a hlavně dětskou – tvořivost.

Dlóóóuze jsme třeba bádali nad následky, které na planetě zanechá jedno bavlněné tričko. Jaké? No ohromné, koukněte. Textilní průmysl tomu světu dává na frak. Moc moc se toho vyrobí a ještě víc přírody při tom zaneřádí. Což se nám moc nepozdávalo.

Taky protože jsme duše romantické – až idealistické, přišlo nám na mysl, že bychom mohli věci méně pořizovat a více tvořit. Malovat v našem případě. Nebo jen čmárat. A že hlavně dětem musíme přeci ukázat, že i ten jejich domeček s nakloněným komínem je krásné dílo.

A tak se nám to krásně skloubilo – ekologie a tvoření.

Namalujte s dětmi obrázek. Místo rychlokoupené hmoty nakreslete přání vlastní rukou. A tužkou. Nebo se zahleďte do motivů naší Anny. A my vám to natiskneme na oblečky ze 100% biobavlny, která se pěstuje 100% férově k přírodě a lidem. Místo kupy plastu vám tu krásu zabalíme do recyklovaného papíru. Zapečetíme ho papírovou páskou se škrobem místo lepidla. A fakturu dostanete elektronicky.

Děláme planetu hezčí. My a vy.

 

Veronika Marešová

”Víc než jen věci. To je pro mě základ – že tvoříme něco, co má smysl.”

Co my vytváříme? Myslím, že nástroj k pochvale. Uznání. A radosti. Že vracíme trochu opomenuté hodnoty na místo, kam patří. A to je zvlášť důležité v dnešní uspěchané době, kdy jsou produkty, věci a často i naše jednání tak pomíjivé. Stačí pak sledovat reakce dětí, když vidí své rodiče, jak mašírují do města, práce nebo kamkoliv v tričku s obrázky, které ony samy namalovaly. To je všeříkající pohled k nezaplacení.

Anna Šebestová

“Příroda je nekonečně inspirativní. A tak maluju slimáky a kapustu.“

Počítačově kreslené kočky, sovy a pořád ty stejné motivy. Ale co třeba slimák, růžičková kapusta nebo pásovec? Těm nikdo šanci zazářit na oblečení nedá. A tak jsem se do toho pustila sama. Nejen se svou značkou, ale i v rámci Malovalo. S našimi vzory pak každý člověk může mít svůj unikát. A ne tuctové oblečení, jakého chodí po světě mraky.

 

Jana Poncarová

„Když nevím, co psát, maluju si.“

Vyprávím příběhy. Na webech i v tištěných médiích. Píšu povídky a romány. A psát pro Malovalo? To je radost. Občas si maluju pastelkami srdíčka do diáře. A když nevím, co psát, čmárám si do poznámkového bloku. Třeba květiny, čtyřlístky nebo zase srdíčka. Ráda dýchám svobodu, čerstvou kávu a vzduch v lese. Cestuju a na autě vozím hashtag #writerontheroad

Honza Navrátil

“Psaní normálně asi moc prospěšné není. Ale psát pro Malovalo je jiné.”

Něco namalovat? To byste nechtěli vidět, to mi věřte. Ale psaní mi jde líp. Takže nějaká ta kreativita ve mně přece jen dřímá. A protože sám dost dumám nad tím, jak se tady na tom světě chovat co nejvíce zodpovědně, dává mi tvoření článků a dalších textů pro Malovalo ohromný smysl. Přece nenecháme ty korporáty diktovat nám, co budeme nosit, no né?

Hezké zprávy jen pro vás

Jednou za měsíc vám pošleme pár řádků s ekologickými tipy a nápady na kreativní tvoření. A žádný strach. K osobním údajům se chováme stejně šetrně jako k přírodě. Přesvědčte se.

Oblečte se do biobavlněné krásy

Malůvky (nejen) na tričko

Se štětcem a tužkou je svět hnedle veselejší. Proto vám obrázek vašeho malého Michelangela vytiskneme na tričko. I se vší pýchou.

Miminkovské kolekce

Dupačky, bodýčka, slintáčky a vůbec celé kolekce biobavlněných oblečků pro vaše malé pomalovali svými motivy čeští umělci.

Přání, co se nezapráší

Vezměte papír, rozvlňte tužku a vytvořte přání, jaké se za peníze nekoupí. Vytištěné na tričku zahřeje tam, kde má. Přímo u srdce.