Dychtíte po odpovědích?

Tady jsou.
A pokud byste i na konci téhle stránky pořád tápali, tak nám prostě napište. Reagujeme rychle.


Jak se oblečení z biobavlny a ekopotiskem pere?

Samozřejmě ho můžete dát normálně do pračky se vším ostatním prádlem, ale naruby. Jen teplotu nastavte maximálně na 30°C a nepoužívejte bělidla ani jiné chemické hrůzy. Žehlete na mírnou teplotu a také naruby – ať si obrázky nerozmažete.

Můžu si oblečení někde vyzkoušet?

V tuhle chvíli bohužel ne. Ale podívejte se do naší tabulky velikostí a věříme, že tu správnou trefíte levou zadní.

Proč máte jenom bílé oblečení?

Protože při tisku motivu pak spotřebujeme poloviční množství barev, což šetří naši planetu. Navíc, až si na výsledný potisk sáhnete, budete dumat, jak se na to tričko vlastně dostal. Opravdu totiž vypadá jako malovaný.

Jak mám obrázek dostat do konfigurátoru?

Nejlepší je naskenovat ho, protože pak bude obrázek na tričku opravdu perfektní. Ale pokud máte telefon s kvalitním foťákem, můžete nám obrázek klidně vyfotit. Jenom si dávejte pozor na stíny a případné neostrosti.

V jakém formátu mám obrázek nahrát?

JPG nebo PNG. Můžete použít i formát typu PDF, ale upozorňujeme, že pak vám zůstane zapovězena funkce živého náhledu. A bez něj to nebude to pravé malované.

Musí to být obrázek od dětí? Co když si něco namaluju sám(a)?

Nemusí. Pokud jste hrdí na svá díla, rádi vám je na oblečení natiskneme. Důležité je, aby se to líbilo vám samotným.

Kdo jsou ti čeští umělci, co vytvářejí miminkovské kolekce?

To nám většinou na výstavě či veletrhu padne do oka nějaké dílo. Nebo ilustrace z knihy vydané v malém nákladu. A pak hledáme a zjišťujeme, kdo za onou tvorbou stojí a autora oslovíme. Takže žádná velká jména. Spíše méně známí čeští umělci, kteří zde žijí, tvoří a jejich díla mají styl, který nám sedí.

Budete chtít podíl, když se moje dítě stane díky vašemu tričku slavné?

Tak může nám třeba jednou namalovat další hezkou kolekci pro miminka nebo to inkriminované tričko vystavit vedle svého díla v Louvru.

Je normální, že z oblečení cítím ocet?

Fíha! Vy máte teda citlivý nos. Ano, vůni octa poznáváte správně. Oblečky totiž před potiskem stříkáme a zvlhčujeme octovým roztokem. Textilní vlákna si pak více sednou a barvy se lépe vstřebají. Nános roztoku je ale opravdu malinký.

Na oblečení se mi objevily žluté mapy. Co s tím?

Nemějte strach. Po vyprání zase zmizí. Způsobil je octový roztok, kterým připravujeme oblečky na potisk. Bavíme-li se teda o stejné skvrně. Za tu vanilkovou zmrzlinu už ocet nemůže.

Jak to, že váš obal tak krásně voní?

Voní, viďte? Aby ne, když ta květinová vůně vane přímo z podhůří Šumavy.
Ale to je tak vše, co vám o ní vyzradíme. Jedno malé tajemství totiž vůbec neuškodí.

Hezké zprávy jen pro vás

Jednou za měsíc vám pošleme pár řádků s ekologickými tipy a nápady na kreativní tvoření. A žádný strach. K osobním údajům se chováme stejně šetrně jako k přírodě. Přesvědčte se.

Oblečte se do biobavlněné krásy

Malůvky (nejen) na tričko

Se štětcem a tužkou je svět hnedle veselejší. Proto vám obrázek vašeho malého Michelangela vytiskneme na tričko. I se vší pýchou.

Miminkovské kolekce

Dupačky, bodýčka, slintáčky a vůbec celé kolekce biobavlněných oblečků pro vaše malé pomalovali svými motivy čeští umělci.

Přání, co se nezapráší

Vezměte papír, rozvlňte tužku a vytvořte přání, jaké se za peníze nekoupí. Vytištěné na tričku zahřeje tam, kde má. Přímo u srdce.