Proč oblečení z biobavlny?

Protože cenovky na všech těch 100% bavlněných tričkách, košilích a šatičkách neříkají pravdu. Jejich cena je mnohem vyšší - znečištěné řeky, zdevastovaná krajina a naše zdraví také dvakrát nekřepčí.

Těžké hříchy jednoho šatníku

Bavlna se pěstuje v rozvojových zemích

Bavlna se pěstuje v rozvojových zemích, kde jsou farmáři bez jakékoliv ochrany nuceni používat pesticidy a insekticidy, které evropské země dávno zakázaly - protože jsou toxické a karcinogenní.

Při pěstování biobavlny se používají přírodní postřiky, ruční pletí a okopávání. A škůdce likvidují jejich přirození predátoři - ptáci a hmyz.

Bavlněné vlákno se upravuje pomocí ropných olejů.

Bavlněné vlákno se upravuje pomocí ropných olejů. A podle barvy indických řek poznáte, jaká barva je zrovna v módě - třeba taková azobarviva obsahují síru, benzen a těžké kovy, které se dostávají do řek a ohrožují životy lidí.

Biobavlna se zpracovává na farmách a v provozech, kde se neplýtvá vodou, bělí bezpečným peroxidem a používají přírodní barvy.

Oblečení z biobavlny obsahuje jen a pouze přírodní látky.

Před umístěním do obchodu prochází oblečení ještě řadou dalších úprav. Často toxických úprav. Třeba pro snazší žehlení. Z takového obsahu chemie pak pramení alergie a vyrážky. O karcinogenních účincích ani nemluvě.

Oblečení z biobavlny obsahuje jen a pouze přírodní látky. Neohrožuje vás a navíc je tááák příjemné na těle.

Při klasickém potisku oblečení se používají barvy s obsahem těžkých kovů.

Při klasickém potisku oblečení se používají barvy s obsahem těžkých kovů. Oblečení s potiskem také podléhá trendům, takže je pravděpodobné, že vás brzy omrzí, odložíte ho a vyrazíte do obchodu pro další. A další...

My používáme šetrné netoxické barvy. A k potisku, který malovali vaše děti nebo vy sami, si vytvoříte dlouhodobý vztah.

Standardně se oblečení balí po jednom do plastových obalů.

Standardně se oblečení balí po jednom do plastových obalů. A co si budeme namlouvat, většina z nich se recyklace nedočká. Takže dál a dál zatěžujeme planetu odpadem.

Proto vám oblečení doručíme v recyklovatelném i kompostovatelném papíru. I s několika nápady a tipy, jak s odpadem naložit.

Proč oblečení z biobavlny?

Biobavlna šetří planetu a zdraví vaše i farmářů.

A ta naše, včetně potisku, splňuje nejpřísnější mezinárodní biotextilní certifikaci GOTS.

Oblečte se do biobavlněné krásy

Malůvky (nejen) na tričko

Se štětcem a tužkou je svět hnedle veselejší. Proto vám obrázek vašeho malého Michelangela vytiskneme na tričko. I se vší pýchou.

Miminkovské kolekce

Dupačky, bodýčka, slintáčky a vůbec celé kolekce biobavlněných oblečků pro vaše malé pomalovali svými motivy čeští umělci.

Přání, co se nezapráší

Vezměte papír, rozvlňte tužku a vytvořte přání, jaké se za peníze nekoupí. Vytištěné na tričku zahřeje tam, kde má. Přímo u srdce.

Hezké zprávy jen pro vás

Jednou za měsíc vám pošleme pár řádků s ekologickými tipy a nápady na kreativní tvoření. A žádný strach. K osobním údajům se chováme stejně šetrně jako k přírodě. Přesvědčte se.