Všichni by kupovali biobavlnu. Kdyby jenom věděli…
♥ krásnočtení na 2 min
… jak moc dobrého tím mohou pro své zdraví udělat. No vezměte si jenom ty chemikálie, co se používají při výrobě všech rádoby hezkých triček, šatiček a halenek z věšáků obchodů. Fuj! A tohle nosíte přímo na těle
Navíc dobrovolně. Přitom ani tisíc vyprání nikdy nedostane z vašeho oblečení všechny ty hrůzověci, které pak přes pokožku putují do těla.
Už to zní jako pádný důvod oblékat čistou biobavlnu. A přidáme pár dalších.

Biobavlněnou měkkost dodala příroda
Kdežto hebkost, nemačkavost a sněhově bílou barvu u klasické bavlny zařídila chemie. Pestrá směsice látek, které způsobují rakovinu nebo taky neplodnost. Ach! A ve finále to po několikerém vyprání už stejně není ono.
Biobavlnu ale můžete prát třeba do aleluja. Pořád bude stejně měkká. A už napořád si zachová tvar i velikost. Prostě čistá krása.
Na její čistotu nemůžete mít alergii
Pesticidy, defolianty, chlór, formaldehyd – a vy se divíte, že se vám udělala vyrážka? Klasická bavlna se následků nešetrného pěstování a zpracování zkrátka nezbaví. Biobavlna ale žádné podobné jizvy na kráse nemá. Její přirozená čistota už z principu nemůže vyvolávat žádné nepříjemné alergické reakce.
A trápí-li vás atopický ekzém nebo jiné kožní onemocnění, biobavlněné oblečení bude pro vaše tělo jako pohlazení.
A s jakou jemností ovine takové čistokrásné bodýčko tělíčko vašeho miminka… lepší rodič už snad ani nemůžete být.
Dýchá a voní. Dlouho, předlouho
Však to dobře znáte. Po celém dni – rozlítaní v jednom kole – sundáte bavlněné tričko a hned letí do koše na prádlo. Zapáchá potem, marná sláva. S takovým už moc parády neuděláte. Příroda to ale vymyslela geniálně – jako vždy. Biobavlna je prodyšná a zápach potu se v ní tak snadno neusídlí.
Vydrží vám léta letoucí
Říkaly to přece už naše babičky – nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.
Lacinější bavlněné oblečení přichází při chemických úpravách o svou přirozenou strukturu a nevydrží ani zdaleka tak dlouho co dražší biobavlna stvořená přírodou. Takže jaký je pak celkový součet? Babičky zase měly pravdu!
Nebudete plýtvat a příroda vám poděkuje
Oblečení se vyrobí tolik, že se nikdy všechno neprodá. Při tempu nové kolekce každý měsíc to ani nejde. Jenže co s tím pak? Oblečení leží ve skladech nebo se dokonce pálí. Ale co zdrojů na to padlo. Hrůůůza! Nedáváme té přírodě na frak tak trochu zbytečně?
K oblečení z biobavlny si ale vytvoříte úplně jiný vztah než k hadříku za pár korun při Black Friday. Už třetím tento rok. Navíc v pondělí. Takže nebudete mít potřebu kupovat si nové a nové a nové.
Z hlíny vzešlo, v hlínu se obrátí
Až jednou vaše biobavlněné tričko ukončí svou cestu světem, můžete ho s klidem hodit na kompost. Příroda ho zpracuje a za nějaký čas si s ním pohnojíte zahrádku. Tomu se říká soulad s přírodou.
Pošlete do světa malinko dobra
Marná sláva, pěstování konvenční bavlny je špatné pro přírodu i lidi, co s ní přijdou do styku. Stříkání pesticidů, máchání se holýma rukama v chlóru a nakonec pití znečištěné vody k hezkým životům lidí tam na druhé straně planety rozhodně nepřispívá.
Biobavlna se ale pěstuje a zpracovává těmi nejčistšími způsoby v souladu s přírodou i zdravím farmářů. Prostě tak, jak byste sami chtěli hospodařit na vlastní zahrádce.
A jak poznáte tu pravou biobavlnu?
No jo, máte pravdu. Bio je dneska hrozně moderní a nikdy nevíte, kdo to s vámi myslí vážně a kdo se vás jen snaží obalamutit. Jedinou skutečnou zárukou té nejkvalitnější biobavlny je mezinárodní certifikace GOTS. Tu při nákupu hledejte. A bude to fajn.