Jak potěšit rodiče, pohladit miminko a nekoupit hloupost

♥ krásnočtení na 3 min

Je to tak snadné dneska – zapadnout do krámku a vyběhnout ven s nějakou blbinkou za pár stovek. Hlavně, abychom pro ten šťastný pár novomanželů nebo čerstvě narozené miminko něco měli. Přinést dárek je přece slušnost, no né? No jó! A když bude trochu víc od srdce a trochu míň ošklivý k planetě, tak to bude krásné. Určitě krásnější než v případě těch rychlokupovaných.

Co se tak dá třeba koupit? Blahopřání s natolik vtipným motivem, že se novomanželům sejdou hned tři stejná? Květina, co přicestovala z Afriky a druhý den odcestuje zase – tentokrát zvadlá do koše? Dudlíčky, lahvičky, hračičky? Samé “praktické” věci, zdá se.

Udělat radost ale zvládnete i jinak. Vkusně. A od srdce.

Přání vlastní rukou malované

Že malovat neumíte? No tak tím líp možná. Alespoň se obdarovaný zasměje a bude zírat, jaké netušené možnosti jste v sobě – kvůli němu – objevili. A žádný strach, Monu Lisu přece kreslit nemusíte. Panáček, strom nebo letadlo nejsou žádná atomová věda. Než vypijete s holkama v práci kafe, máte hotovo. Když to zvládnu já, tak vy taky.

K obrázku pak přidejte trochu svého krasopisu a máte přání jako víno. Originální. Od vás.

A víte co? Až to budete mít hotové, tak to veledílo vyfoťte a my vám ho vytiskneme na tričko. Vyrobené ze 100% biobavlny, potištěné ekologickou barvou a zabalené v obalu s květinovou vůní šumavských luk. Tohle obdarovaného úplně rozpustí. Ani to nemusíte plánovat dlouho dopředu. Za tři dny vám poslíček doručí tričko až ke dveřím.

Tomuhle my říkáme krásný dárek, který pošetří planetu a nepřikryje ho vrstva prachu. Čistopřírodně bílé biobavlněné tričko si pánové obléknou pod sako, dámy k sukni a oba třeba na nějaké to špacírování po horách. Biobavlně zdar!

Oblečky, co kamarádí s dětskou pokožkou

Ono to svádí koupit tomu malému nějakou blbůstku, která je tááák roztomilá. Ale taky nejspíš plastová, neekologická a zbytečná. To potřebné už rodiče pravděpodobně mají a všechny ty “pěkné” věci, které se kupují, jen aby se něco koupilo, poletí jednoho dne do koše. A to není k přírodě zrovna férové.

 

Leda ty oblečky dávají smysl. Bodýčka, trička, dupačky nebo slintáčky. A budou-li ušité z jemné biobavlny – pěstované bez chemie a hezky podle pravidel přírody – pohladíte tím maminku na srdci a miminko na tělíčku.

Oblečky pořiďte raději větší. Do budoucna. Pro své právě narozené poklady už maminky výbavičku mají.

Protože biobavlna něco vydrží, poslouží pak oblečky ještě další generaci nebo lidem, kteří to s naší planetou myslí podobně zodpovědně. Dají se darovat, půjčit nebo prodat. A při nejhorším odložit na kompost, kde se biobavlna do mrtě rozloží a nezanechá nám tady na tom světě žádný nepořádek.

Aby se miminko zase našlo

Pořád je co objevovat. Hlavně v tom věku, kdy už ti špunti zvládají chodit. To se pak tu a tam stane, že se v tom velkém světě okolo zatoulají. A když ještě neumí mluvit, jak se pak dovolají svých rodičů?

Proto na ty darované oblečky nechte k čarokrásným motivům mladých českých umělců vytisknout ještě jméno miminka. Adélka nebo Lukášek pak vždycky a snadno najdou svého zachránce. Taková čistě praktická záležitost, kterou drazí rodičové ocení.

A teď si představte to překvapení kamarádky, až rozbalí bodýčko se jménem svého miminka. Originál jen pro ni.

Protože naše letní mimi kolekce jsou malované jen samými ovocnými motivy, vyladíte svůj dárek k dokonalosti, když s ním přinesete i košík čerstvého ovoce. Od farmáře nebo z babiččiny zahrádky, samozřejmě.

Tak hezké obdarovávání přejeme!

Oblečte se do biobavlněné krásy

Malůvky (nejen) na tričko

Se štětcem a tužkou je svět hnedle veselejší. Proto vám obrázek vašeho malého Michelangela vytiskneme na tričko. I se vší pýchou.

Miminkovské kolekce

Dupačky, bodýčka, slintáčky a vůbec celé kolekce biobavlněných oblečků pro vaše malé pomalovali svými motivy čeští umělci.

Přání, co se nezapráší

Vezměte papír, rozvlňte tužku a vytvořte přání, jaké se za peníze nekoupí. Vytištěné na tričku zahřeje tam, kde má. Přímo u srdce.